cof

Dzień Patrona

Rok temu nasza szkoła otrzymała imię  Polskich Olimpijczyków.  Dnia 31 maja po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Patrona. W tym uroczystym dniu wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych. Akademia rozpoczęła się o godzinie 9.00. Na salę wszedł poczet  sztandarowy, odśpiewano hymn narodowy. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której przenieśliśmy się do starożytnej Grecji. By poczuć atmosferę olimpiad zapaliliśmy znicz, przy dźwiękach hymnu olimpijskiego. Następnie przybliżyliśmy wszystkim symbolikę flagi olimpijskiej. Poczet Polskich Olimpijczyków jest bardzo bogaty, dlatego co roku będziemy przybliżać  uczniom jedną postać, w tym roku była to Irena Szewińska. Nastrój uroczystości  był podniosły .

cof