kubacki

Bezpieczne ferie

17 stycznia 2020 r. gościł w naszej szkole asp.szt. Dominik Kubacki – z  Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu .Spotkanie dotyczyło  bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych, a uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie z klas I-III oraz „zerówki”. Pan policjant przypomniał, w jaki sposób należy zachować bezpieczeństwo podczas uprawiania sportów zimowych – jazdy na nartach, łyżwach, sankach oraz zabaw ze śniegiem, kuligach, ślizgawkach.  Ostrzegł uczniów przed zabawami, które mogą doprowadzić do wypadku czy utraty zdrowia, a nawet życia. Podkreślił, że należy uprawiać sporty zimowe w miejscach do tego przeznaczonych i bezpiecznych, ale nigdy w pobliżu drogi publicznej czy miejscach, gdzie odbywa się ruch pieszych, a także na rzekach, jeziorach, stawach. Pan policjant zachęcił uczniów do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i korzystania z uroków zimy, jednak w sposób odpowiedzialny oraz z zachowaniem zdrowego rozsądku..