UKS „Zefir”

UKS „Zefir” Wola Droszewska został zarejestrowany 22 września 1994r. Powstał na bazie Kaliskiej Próby Kolarskiej. Zadaniem klubu było wyszukiwanie dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo w kolarstwie a wyróżniających się zawodników przekazywać do KTK Kalisz aby mogli dalej rozwijać swoje umiejętności.

Koszty realizacji zadania pokrywali : Wójt Gminy Godziesze-Józef Podłużny, Andrzej Zaleśny- właściciel firmy Bike-Sport Krzemionka oraz wypracowane środki własne.

Twórcą i prezesem klubu jest od początku Pan Henryk Strzelecki.

Zarząd klubu w realizacji swoich zadań współpracuje z KTK Kalisz oraz WZKol w Kaliszu . Od początku istnienia klubu duże wsparcie udzielane jest przez dyrekcję Zespołu Szkół w Woli Droszewskiej.

Pod koniec lat 90 WZKol w Kaliszu reaktywował Kaliską Próbę Kolarską rozszerzając działalność na woj. wielkopolskie.  Układ ten istnieje do chwili obecnej i działa zadawalająco.

„ Zefir” Wola Droszewska jest organizatorem wielu wyścigów kolarskich, w tym Mistrzostw Województwa oraz Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski w kolarstwie przełajowym oraz jest współorganizatorem Finału Pucharu Polski w Godzieszach –Wyścig Młodości.

Uczniowie szkoły i zdobyte przez nich medale na Mistrzostwach Makroregionu i Polski w kategorii junior młodszy, junior i elite.

Mistrzowie

Największe sukcesy zawodników za arenie międzynarodowej to:

Piotr Kasperkiewicz- reprezentant Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Dani w drużynie,  Młodzieżowe Mistrzostwa Europy na torze  w Sankt Petersburgu,  srebrny medal na Mistrzostwach Świata Juniorów  w Meksyku.

Hubert Tułacz- srebrny medal w Mistrzostwach Europy we Włoszech w jeździe drużynowej na torze, reprezentant Polski na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Paryżu.

Kamil Kuświk - srebrny medal w Mistrzostwach Europy we Włoszech w jeździe drużynowej na torze.

Maciej Ułanowski - srebrny medal w Mistrzostwach Europy we Włoszech w jeździe drużynowej na torze, brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Paryżu.

Mistrzowie3

Mistrzowie2